Radomsko, Łódzkie 20.8o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Na przedwojenną nutę

Kultura i rozrywka

Piątkowy listopadowy wieczór upłynął sporej grupie mieszkańców Radomska w klimacie muzyki poważnej połączonej z rozrywkową. A stało się to za sprawą koncertu "Powróćmy jak za... ››

Piątkowy listopadowy wieczór upłynął sporej grupie mieszkańców Radomska w klimacie muzyki poważnej połączonej z rozrywkową.

 

A stało się to za sprawą koncertu "Powróćmy jak za dawnych lat", który brawurowo zagrali muzycy Filharmonii Częstochowskiej pod batutą  Tomasza Chmiela z udziałem Bożeny Zawiślak - Dolny.

 

Pani Bożena swoim mezzosopranem urzekła publiczność za sprawą takich piosenek jak "Miłość Ci wszystko wybaczy" czy chociażby tytułowe "Powróćmy jak za dawnych lat". Słuchacze nagrodzili muzyków gromkimi brawami i byli zachwyceni tym wieczorem.


Ponad półtoragodzinny występ obfitował w wiele ciekawych zwrotów akcji, a wszystko utrzymane było w klasycznej, eleganckiej i nieco międzywojennej (to dzięki piosenkom) konwencji.


I choć większość publiczności stanowili poważni słuchacze i melomani, młodzież również odznaczyła się umiłowaniem do tej wysokiej formy sztuki.

komentarze