Na pomoc stanicy harcerskiej w Białym Brzegu

Na pomoc stanicy harcerskiej w Białym Brzegu Fot. ZHP Radomsko

Stanica harcerska Hufca Radomsko „Biały Brzeg” to piękny, cichy ośrodek nad Pilicą. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób, baza powstała w 1979 roku i od tamtej pory funkcjonuje i rozwija się do dziś. Biały Brzeg ma dla radomszczańskich harcerzy emocjonalne znaczenie – to tutaj wielu z radomszczańskich harcerzy odbyło swoje pierwsze obozy, złożyło przyrzeczenia harcerskie, miało okazję do przeżycia niesamowitych chwil.

„Biały Brzeg” to miejsce, gdzie można naładować swoje baterie i zapomnieć o wielu problemach. Nasza baza jest wyposażona w pawilony noclegowe, murowaną kuchnię, drewniane altany, posiada wiele udogodnień oraz daje możliwość wypożyczania różnorakiego sprzętu do biwakowania, np. namioty. „Biały Brzeg” przyjmuje co rok biwaki i obozy z całej Polski.

Harcerze z Hufca Radomsko apelują:

abyśmy mogli cieszyć się z naszej ukochanej stanicy jeszcze przez wiele lat, musimy w nią regularnie inwestować. Ostatnimi czasy odbył się remont, dzięki któremu baza zyskała kotłownię z nowym piecem. Przed nami jeszcze wiele pracy – w najbliższym czasie potrzeba wymienić wysłużone belki, wspierające konstrukcje dachowe, pokoje w pawilonach wymagają odświeżenia, a najpilniejsze do odnowienia są sanitariaty. Ponadto potrzebujemy środków na bieżące modernizacje i naprawy. Liczymy na Was, nasi przyjaciele, instruktorzy, harcerze i rodzice! Teraz możecie włączyć się do tworzenia pięknej, harcerskiej historii.

Za pośrednictwem platformy pomagam.pl, prowadzona jest zbiórka pieniędzy na remont stanicy w Białym Brzegu. Pieniądze można wpłacać w tym miejscu.

Więcej o:
zhp radomsko hufiec radomsko biały brzeg stanica biały brzeg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE