Na pomoc pogorzelcom z Biestrzykowa Wielkiego

Na pomoc pogorzelcom z Biestrzykowa Wielkiego

Rodzina z Biestrzykowa Wielkiego w gm. Kobiele Wielkie straciła dom w pożarze. Do dramatu doszło w środę 6 grudnia. W serwisie szczytny-cel.pl utworzono internetową zbiórkę pieniędzy, aby pomóc im stanąć na nogi.

O pożarze informowaliśmy TUTAJ.

W opisie zbiórki czytamy:

6 grudnia to data, która kojarzy się z magicznym czasem obdarowywania, jednak rodzinie Waszczuk ten dzień będzie kojarzył się ze stratą dorobku życia spowodowaną wybuchem ognia w ich domu. Walkę z żywiołem podjęło, aż dziesięć zastępów straży pożarnej, ale mimo ich ogromnych starań budynek uległ szkodzie całkowitej.

W przedświątecznym okresie będziemy zastanawiać się nad prezentami, nad potrawami wigilijnymi oraz nad wszystkim, co można zrobić, by nasi najbliżsi byli szczęśliwi. A rodzina poszkodowana w pożarze będzie rozmyślać nad tym, jak poradzić sobie z sytuacją, która ich spotkała. Stracili dach nad głową, wyposażenie i meble, a nawet własne ubrania. Pozbawieni wszystkiego otrzymali lokal zastępczy, który jest tylko tymczasowym rozwiązaniem.

Będą oni zmuszeni stworzyć sobie nowe miejsce do życia, co będzie ogromnym wyzwaniem, a my nie możemy ich zostawić z tym samych… Kiedy dobrzy ludzie otworzą swoje serca i połączą siły pewien jestem, że uda się pomóc Państwu Waszczuk. Wspólnie możemy dokonać świątecznego cudu!

Pieniądze można wpłacać TYM MIEJSCU.

Więcej o:
pożar pożar biestrzyków straż
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE