Na pewno nie zostawię gminy w ruinie

Na pewno nie zostawię gminy w ruinie

Podwyżki cen paliw i energii, spadek dochodów z PIT, wysoka inflacja – to główne, ale nie jedyne przyczyny pogarszającej się kondycji finansowej samorządów. W efekcie wiele gmin, miast, powiatów i województw już w tym roku może mieć problem z domknięciem budżetu. Dlatego samorządowcy coraz głośniej mówią o tym, że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, nie udźwigną finansowo wszystkich wydatków, jakie na nich spoczywają.

- Prawie każdy przetarg powtarzamy i niestety w rezultacie musimy dokładać do każdej inwestycji z własnych środków. Dzisiaj musimy wiele inwestycji weryfikować. Do tej pory gmina nie ma kredytu, to mi w pewnym stopniu w ostateczność pozwala wziąć kredyt, ale nie chcę mojemu następcy zostawić jakiegoś bałaganu - komentuje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Bogusław Gontkowski, wójt gminy Masłowice.

Po sześciu kadencjach Bogusław Gontkowski oznajmia, że rezygnuje z ubiegania się o fotel wójta na kolejną kadencję w gminie Masłowice.

- Coraz trudniej się pracuje. Myślę, że to jest dobre posunięcie, gdy oddam stery w gminie kolejnemu pokoleniu. Na pewno nie zostawię gminy w ruinie. Podjąłem mocne działania w kierunku wybudowania oczyszczalni ścieków. Koszt to ponad 13 milionów. Kolejna inwestycja  to kanalizacja w gminie na odcinku 5 km. To dwie priorytetowe inwestycje – wylicza Bogusław Gontkowski.

- Na pewno nie zostawię gminu mojemu następcy w takim stanie, aby musiał się martwić – podkreśla gość portalu.

Rozmowa Bogusławem Gontkowskim, wójtem gminy Masłowice w piątek 5 maja o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk bogusław gontkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE