... Na pewno mam rację, wakacje znowu są!

Uczniowie dotrwali do dnia, w którym budzik nie postawi ich na równe nogi przed godziną siódmą rano.

Długo czekając na wakacje, bo już dawno nie było zakończenia roku szkolnego tak późno, uczniowie dotrwali do dnia, w którym budzik nie postawi ich na równe nogi przed godziną siódmą rano. Pierwszy weekend wakacji za nami, zaś pierwszy wolny dla nich poniedziałek - już jutro.

„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone. A teraz wszystkich czeka nagroda: wakacje, słońce, piękna pogoda”! Przy czym – jak podają synoptycy - na tą ostatnią trzeba jeszcze niestety kilka dni zaczekać. Przewiduje się, że w nadchodzącym tygodniu spadnie na nas jeszcze trochę deszczu, ale za to od 8 lipca zapowiadane są wręcz afrykańskie upały. Czy można w prognozy wierzyć? Przekonamy się zapewne za kilka dni.

Młodzież radomszczańskich szkół w ostatnim tygodniu dziękowała nauczycielom za pierwszy, kolejny lub ostatni rok nauki. W piątek, 28 czerwca - szkoły pełne były kwiatów, świadectw, galowych strojów. Z jednej strony uczniom i nauczycielom towarzyszyła radość, z drugiej zaś podniosła atmosfera. Uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych żegnali się po raz pierwszy ze swoimi koleżankami i kolegami z ławki. Czego nauczyli się w pierwszym roku nauki? Co pamiętają najbardziej? - Szkoła jest fajna, uczymy się, ale też bawimy, byliśmy na wycieczkach, najbardziej lubiłam zajęcia plastyczne i angielski – mówiły siedmioletnie dziewczynki, jedna przez drugą.

- Jeszcze nie wiem, czy gdzieś wyjadę na wakacje, ale fajnie, że nie będzie trzeba wcześnie wstawać – dodał Bartek z drugiej klasy. Z kolei młodzież z trzecich klas gimnazjów żegnała się z koleżankami i kolegami, z którymi spędzili aż 9 lat. Za czym najbardziej będą tęsknić? – Za koleżankami – mówi Karolina, ale Ola dodaje, że nie rozstaje się ze wszystkimi, bo część znajomych wybrało tą samą szkołę średnią. - Przed nami jakby nowe życie, nowy rozdział. Wszystko będzie nowe, jesteśmy starsi, czuje się trochę żalu, że to już koniec gimnazjum – zauważa Klaudia. W ZS-G nr 5 przy ul. Rolnej zakończenie roku odbyło się w trzech turach. Każdej z nich towarzyszyły nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w nauce dla najlepszych uczniów, życzenia Pani Dyrektor i programy artystyczne.

Więcej o:
wakacje zakończenie roku szkolnego ostatni dzwonek koniec szkoły
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE