Na parkingu starostwa w Radomsku nie będzie stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Są pilniejsze zadania...

Na parkingu starostwa w Radomsku nie będzie stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Są pilniejsze zadania... Fot. pixabay.com

Władze powiatu radomszczańskiego planowały budowę na parkingu starostwa stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycja ta nie zostanie jednak zrealizowana. Zadecydowały o tym względy ekonomiczne.

We wrześniu ubiegłego roku radni wyrazili zgodę na wprowadzenie zmian w budżecie powiatu. Zwiększono wydatki o 255 tys. zł na zadanie pn. „Budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych wraz z utworzeniem miejsc postojowych oraz oświetleniem parkingu przed budynkiem starostwa”. Podczas środowej (25 stycznia 2023 r.) sesji pojawiła się informacja, że zadanie to nie będzie realizowane.

- Sytuacja finansowa powiatu nie pozwala na realizację tej inwestycji. Są pilniejsze zadania – podkreśla Beata Pokora, starosta powiatu radomszczańskiego.

Starosta wyjaśniła, że w tym roku zrealizowana zostanie tylko część zadania, czyli montaż oświetlenia parkingu radomszczańskiego starostwa.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko sesja powiat radomszczański parking starostwo parking stacja ładowania pojazdy elektryczne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE