Na otwarcie nowego basenu w Radomsku jeszcze poczekamy

Na otwarcie nowego basenu w Radomsku jeszcze poczekamy

Zakończyła się budowa nowego basenu przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku. Mieszkańcy zastanawiają się, od kiedy będą mogli korzystać z obiektu.

Od 12 lutego 2021 r. poluzowane zostaną niektóre restrykcje wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Otwarte zostaną m.in. pływalnie. Radomszczanie zastanawiają się, czy od tego dnia będzie już można korzystać z nowego basenu, który został wybudowany przy ul. Św. Jadwigi Królowej. Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miasta, tego dnia obiekt z całą pewnością nie zostanie otwarty.

- Wciąż trwają odbiory techniczne. Jeśli przebiegną pomyślnie, obiekt będzie trzeba przygotować do przyjęcia osób, które będą z niego korzystać. Potrzeba na to czasu. Dlatego na razie nie możemy mówić o żadnej konkretnej dacie otwarcia nowego basenu – mówi Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Przypomnijmy. W skład nowego kompleksu przy ul. Św. Jadwigi Królowej wchodzą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4-osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2-osobowych z łazienkami).

Póki co, radomszczanom pozostaje korzystać z pływalni przy ul. Leszka Czarnego. Zostanie ona udostępniona 12 lutego 2021 r. z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Więcej o:
radomsko basen nowy basen radomsko otwarcie otwarcie basenu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE