Na nadzwyczajnej sesji o zmianach w budżecie i sprzedaży działek

Na nadzwyczajnej sesji o zmianach w budżecie i sprzedaży działek Fot. screen

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Radomsku dyskutowano m.in. o zmianach w budżecie oraz sprzedaży miejskich działek.

Wprowadzono zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz miejskim budżecie na rok 2022. Dotyczyły one m.in. gospodarki mieszkaniowej – wprowadzono 4 miliony złotych dofinansowania pozyskanego z Banku Gospodarstwa Krajowego dla Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej  na budowę bloku przy ulicy Starowiejskiej. O 500 tysięcy złotych zwiększono subwencję oświatową na zatrudnienie szkolnych psychologów. Wprowadzono też dotację na budowę boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i zwiększono kwotę przewidzianą na remonty miejskich dróg.

W związku z organizacją wypoczynku letniego dla grupy 40 dzieci z miasta partnerskiego Wozniesieńsk do budżetu wprowadzono 35 tysięcy złotych pozyskanych podczas zbiórek pieniężnych organizowanych przez miasto m.in. wśród radomszczańskich przedsiębiorców.

Radni wyrazili zgodę na sprzedaż w trybie przetargowym działek przy ulicy Kazimierza Pużaka, którymi zainteresowany jest inwestor działający w branży logistycznej.

Ponadto radni przyjęli uchwałę w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Radomsko. W związku z aktualizacją karty nauczyciela należało ustalić pensum dla pedagogów specjalnych, które wynosić będzie 22 godziny tygodniowo.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sesja nadzwyczajna sesja rada miasta budżet
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE