Na Miejskiej Radzie Seniorów mówiono o pladze oszustw i bezpieczeństwie osób starszych

Na Miejskiej Radzie Seniorów mówiono o pladze oszustw i bezpieczeństwie osób starszych Fot. UM Radomsko

W Radomsku odbyło się kolejne posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności osób starszych.

Podczas sesji obecny był także prezydent Jarosław Ferenc, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kubak, a także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku.

Mówiono o pladze oszustw i wyłudzeń prowadzonych różnymi metodami. Mimo wielu apeli policji, spotkań i kampanii społecznych wiele osób wciąż ulega oszustom, tracąc przy tym znaczne sumy pieniędzy i kosztowności.

Rozmawiano o pracy dzielnicowych i patroli ponadnormatywnych, a także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku Jacek Paul zwrócił uwagę na bardzo ważną kwestię bezpieczeństwa osób starszych w ich własnych domach. Okazuje się bowiem, że często osoby w podeszłym wieku wykonując pewne prace w domu, narażają się na niebezpieczeństwo, np. wchodząc na wysokie meble podczas sprzątania. W tym przypadku najbardziej narażone są osoby starsze i samotne. Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa uczulił seniorów, aby powstrzymali się od wykonywania takich prac, poprosili o pomoc kogoś z rodziny czy sąsiadów, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

(info: UM w Radomsku)

Więcej o:
radomsko miejska rada seniorów radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE