Na ludową nutę w Przedborzu

Na ludową nutę w Przedborzu Fot. Wiesław Domagała

Wykonawcy i zespoły ludowe z całej Polski przybyli w miniony weekend do Przedborza, gdzie odbywał się 44. Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej.

Głównym celem przeglądu jest kultywowanie amatorskiej twórczości artystycznej oraz tradycji regionalnych. Wydarzenie organizowane jest od lat przez Towarzystwo im. Marii Konopnickiej oraz Miejski Dom Kultury w Przedborzu. Biorą w nim udział amatorzy - wykonawcy piosenek i przyśpiewek ludowych, reprezentujący instytucje kultury, organizacje młodzieżowe i społeczne działające w środowisku wiejskim.

Także i w tym roku przedborski rynek rozbrzmiewał ludową muzyką wykonywaną przez młodszych i starszych artystów, a przegląd stał się nie tylko okazją do zaprezentowania nowych starych, zapomnianych piosenek i przyśpiewek ludowych, ale także do nawiązania kontaktów i wymiany repertuaru.

W finałowym koncercie uczestniczyli: poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Michał Koski, burmistrz Przedborza Wiesława Janosik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Przedborzu Krzysztof Zawisza, którzy wręczyli nagrody laureatom przeglądu.

Więcej o:
powiat radomszczański przedbórz przegląd piosenki i przyśpiewki ludowej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE