Na koniec wakacji wracają upały

Na koniec wakacji wracają upały Fot. ilustracyjne/freeimages.com

Od dziś 26 sierpnia, przez kilka najbliższych dni będzie gorąco. Na koniec wakacji wracają upały.

Lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.  Synoptycy prognozują upały. Co najmniej do 29 sierpnia. Temperatura w najbliższych dniach wyniesie w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

Wydano też alert 2. stopnia:
Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych w aucie. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 3 lat więzienia.

Więcej o:
upał gorąco upał radomsko gorąco radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE