Na kilku arach powstają prywatne raje

Na kilku arach powstają prywatne raje Fot. M. Kołaczkowski

W Polsce istnieje prawie 5 tysięcy rodzinnych ogrodów działkowych (ROD). Korzystają z nich około 4 miliony osób. Podczas pandemii popularność ogrodów wzrosła, a wraz z nią ceny.

Ogrody działkowe przeżywają renesans. Na kilku arach urządzane są prywatne raje. W dzisiejszych czasach nie służą tylko seniorom. Interesują się nimi nie tylko osoby starsze, ale też  młodzi w wieku 25-35 lat.

Rodzinny Ogród Działkowy Słoneczny w Radomsku ma dzisiaj 291 działek. Czy działkę w ogrodzie Słoneczny można dzisiaj nabyć? 

- Tak, ale niestety ceny przerażają - mówi w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Joanna Broś, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego Słoneczny w Radomsku. 

To ile trzeba zapłacić ?

- W roku 2000 za działkę w ogrodzie Słoneczny płaciłam 3 tysiące z domkiem z ogrodzeniem płotkiem drewnianym. Dzisiaj trzeba zapłacić nawet 30 do 50 tysięcy - wspomina Urszula Boczek skarbniczka w ROD Słoneczny. 

ROD Słoneczny w Radomsku zaprasza 3 sierpnia na wyjątkowe wydarzenie do  ROD Tulipan do udziału w cyklu warsztatów ogrodniczych organizowanych w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.

- Korzystamy z uprzejmości ROD Tulipan, ponieważ w naszym ogrodzie jeszcze nie posiadamy świetlicy-budynku, w którym mogłoby odbyć się takie warsztaty - tłumaczy Joanna Broś. 

- To niepowtarzalna okazja, by odkryć fascynujący świat roślin i zanurzyć się w pięknie natury. Niezależnie od tego czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodniczymi inspiracjami. Wszystko rozpocznie się o godzinie 13.00 – dodaje.

W poniedziałkowym (31 lipca) programie „W Temacie” na portalu Radomsko24.pl gośćmi będą prezes Joanna Broś i skarbnik Urszula Boczek z ROD Słoneczny. Premierowa rozmowa o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk joanna broś urszula boczek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE