Na jakie plenerowe imprezy mogą liczyć w tym roku radomszczanie?

Na jakie plenerowe imprezy mogą liczyć w tym roku radomszczanie?

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizacji wielu wydarzeń kulturalnych, które miały się odbyć w Radomsku. Czy w tym roku odbędą się mieście plenerowe imprezy?

W związku z epidemią koronawirusa odwołane zostały m.in. Dni Radomska oraz festyn z okazji Dnia Dziecka. Urząd Miasta zrezygnował również z organizacji Przystanku Food Truck oraz kiermaszu wielkanocnego. Wiadomo już, że te imprezy w tym roku się nie odbędą. Co z pozostałymi?

Pracownicy Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku liczą, że sytuacja epidemiczna w kraju się usystematyzuje i będzie można myśleć o organizacji imprez, które są jeszcze zaplanowane w tegorocznym kalendarzu wydarzeń kulturalnych.

- W planach jest m.in. organizacja jesiennej edycji Przystanku Food Truck. Zaplanowana jest również duża impreza plenerowa na zakończenie wakacji. Ma się ona odbyć 29 sierpnia. Kolejne zaplanowane wydarzenia to jarmark bożonarodzeniowy oraz Wigilijne Spotkanie Radomszczan, a także miejski Sylwester. Jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu i nie zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia, to te imprezy oczywiście się odbędą. Mamy nadzieję, że tak się stanie – wyjaśnia naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku, Paulina Grabowska.

W przyszłym tygodniu dyrektorzy radomszczańskich placówek kulturalnych i sportowych mają przedstawić propozycje organizacji imprez wakacyjnych.

- Z całą pewnością większość z tych imprez będzie zaplanowana w plenerze, tak, by zachować odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Wiem, że w planach są m.in. zajęcia, które będą się odbywać na dziedzińcu Muzeum Regionalnego. Będą też wydarzenia, które zostaną zorganizowane w miejskich parkach – mówi naczelnik Paulina Grabowska.

Więcej o:
radomsko urząd miasta w radomsku imprezy radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE