Na jakie partie mięśni pomagają taśmy do ćwiczeń?

Na jakie partie mięśni pomagają taśmy do ćwiczeń?

Taśmy treningowe to niezwykle ciekawy i prosty sposób na zwiększenie efektywności treningu. To jednak nie wszystkie ich zalety. Ze względu na swoją funkcjonalność są jednym z najpopularniejszych gadżetów do ćwiczeń. Taśmy można włączyć w wiele planów treningowych, ale które partie ciała można dzięki nim wzmocnić? Jak stosować taśmy do ćwiczeń, by osiągać pożądane efekty? Podpowiadamy!

Dlaczego warto ćwiczyć z taśmami treningowymi?

Taśmy do ćwiczeń to jedno z najpopularniejszych akcesoriów treningowych. Trudno się temu dziwić — gadżety te nie są drogie, a ich stosowanie w regularnym treningu może dawać doskonałe efekty. Co więcej, są niezwykle funkcjonalne, dzięki czemu można je wykorzystywać niezależnie od preferowanej formy ćwiczeń. Oplatając gumą treningową aktualnie trenowaną partię, można zwiększyć opór podczas ruchów wykonywanych w ramach danego ćwiczenia. Zmuszenie mięśni do intensywnego wysiłku sprzyja osiąganiu lepszych rezultatów treningu siłowego. Ich trenowane partie zostają wzmocnione, a wygląd sylwetki się poprawia. Taśmy do ćwiczeń zwiększają też zakres ruchu i ułatwiają kontrolę nad wykonywanymi aktywnościami.

Taśmy do ćwiczeń — jak można wykorzystać je w treningu?

Taśmy do ćwiczeń z pewnością zostaną docenione przez osoby, którym zależy na poprawie efektywności treningu siłowego. Do tego rodzaju aktywności często wykorzystuje się taśmy w formie mini band, czyli wąskiej opaski o obwodzie wynoszącym zwykle około 60 cm. Taki gadżet można założyć na przykład na ramię i przedramię, zwiększając opór podczas treningu z hantlami. Można również umieścić go na wysokości kostek, a następnie wykonywać wymachy w podporze lub nożyce — gumy mini band świetnie sprawdzają się w wielu rodzajach treningu dolnych partii ciała.

Osoby, które pragną wzmocnić i wymodelować uda oraz pośladki, również mogą wykorzystać w tym celu taśmy do ćwiczeń. Najlepszą propozycją dla nich będą hip bands, czyli szerokie gumy o dużym oporze. Zakładając je na wysokości ud, można znacząco zwiększyć efektywność tradycyjnych przysiadów. Hip bands to model polecany również tym, którzy pragną szczególnie wysokiego oporu podczas ćwiczeń na dolne partie ciała.

Chcesz wymodelować klatkę piersiową i brzuch lub wzmocnić mięśnie rąk? Z odpowiednimi gumami do ćwiczeń jesteś w stanie przeprowadzić efektywny trening także tych partii. W tym celu świetnie sprawdzą się gumy power bands — znacznie dłuższe od pozostałych modeli. Można z nimi wykonać takie ćwiczenia jak pompki, rozpiętki czy wiosłowanie. Długie taśmy można przymocować na przykład do szczebla drabinki, a następnie wykonać wyciskanie. Z odpowiednio trwałym modelem power band można również podciągać się na drążku.

Które taśmy do ćwiczeń wybrać?

Jeśli jesteś osobą początkującą, postaw na taśmy o mniejszym oporze. Zwiększą one efektywność treningu, nie czyniąc go przy tym zbyt dużym wyzwaniem. Bardziej zaawansowani trenujący mogą wybrać egzemplarze o największych oporach, kilkudziesięciokilowych oporach. Wysokiej jakości gumy do ćwiczeń mini, hip i power bands znajdziesz na przykład w ofercie Deep Breath, dostępnej na stronie https://deepbreath.pl/pl/c/Gumy-do-cwiczen/25

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE