Na drodze od Czyżowa do Kaliska wprowadzony zostanie ruch wahadłowy

Na drodze od Czyżowa do Kaliska wprowadzony zostanie ruch wahadłowy

Wykonawca przebudowy drogi powiatowej nr 1500E od Czyżowa do Kaliska (gmina Kleszczów) zapowiedział, że od 31 sierpnia 2020 r. obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniem, polegającym na wprowadzeniu ruchu wahadłowego, regulowanego sygnalizacją świetlną.

- „Wahadło” pojawi się w dwóch miejscach na odcinku od Czyżowa do Kaliska. Na załączonym schemacie miejsca te zaznaczone zostały przerywaną linią niebieską i pomarańczową. Jeden fragment, położony bliżej skrzyżowania w Kalisku liczy niecałe 800 metrów, drugi w Piaskach (w pobliżu siedziby spółki RAMB) liczy ponad 660 metrów – wyjaśnia Jerzy Strachocki, rzecznik prasowy Urzędy Gminy Kleszczów.

Prawdopodobnie w październiku drogowcy przeniosą się na pozostałe fragmenty rozbudowywanej drogi, wprowadzając na nich ruch wahadłowy.

- Użytkowników przebudowywanego fragmentu drogi prosimy o dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu. Planując dojazd do pracy w elektrowni, kopalni, spółkach zależnych, a także firmach działających w Kleszczowskich Strefach Przemysłowych prosimy uwzględnić czas oczekiwania przed sygnalizatorami – mówi Jerzy Strachocki.

Więcej o:
kleszczów droga kalisko czyżów ruch wahadłowy zmiana organizacji ruchu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE