Na co zwrócić uwagę, wybierając odzież dziecięcą?

Na co zwrócić uwagę, wybierając odzież dziecięcą?

Jako rodzice chcemy, by nasze dzieci dostawały zawsze to, co najlepsze. Przykładamy dużą wagę do sposobu żywienia i odpowiedniej dawki ruchu naszych pociech, a także rozpieszczamy je rozmaitymi podarkami. Musimy jednak pamiętać również o tym, że dla wygody naszych malców duże znaczenie ma także to, w co ich ubieramy. Jaka powinna być odzież dziecięca, by polubił ją nawet najbardziej wymagający maluch? Czym warto sugerować się w procesie kompletowania ubrań do szkoły dla swojej pociechy? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Jaka powinna być odzież dziecięca?

Odzież dziecięca to współcześnie bardzo różnorodny segment branży modowej. Podobnie jak w odzieży przeznaczonej dla dorosłych, także i tu panują pewne trendy. Świat dziecięcych ubrań rządzi się jednak nieco odmiennymi prawami, w związku z czym niekiedy dosyć trudno jest ocenić, czy dany model na pewno spełnia potrzeby naszej pociechy. Jak znaleźć dla niej odpowiednią odzież? Znaczenie mają przede wszystkim takie czynniki jak bezpieczeństwo, krój, rodzaj materiału, a także odpowiedni nadruk.

Bezpieczna odzież dziecięca — co ją charakteryzuje?

Dziecięca skóra jest znacznie bardziej wrażliwa, dlatego potrzebuje delikatniejszego traktowania niż skóra dorosłych. W związku z tym ubrania, które nosi dziecko, powinny być dobierane tak, by nie sprawiały dyskomfortu przy noszeniu i nie sprawiały ryzyka wystąpienia odparzeń czy reakcji alergicznych. Wybierając odzież dla malucha, najlepiej postawić na naturalne, oddychające materiały, takie jak bawełna 100%. Dużą zaletą tego surowca jest także to, że wykonane z niego ubrania są wytrzymałe i zachowują optymalną odporność na rozciąganie — są elastyczne, ale i nie krępują ruchów.

Ważną kwestią jest także dobór farb, którymi wykonany został nadruk na odzieży. Powinny być one nie tylko nietoksyczne, lecz również trwałe — tak, by wytrzymały częste pranie i długie godziny intensywnej zabawy. By mieć pewność, że wybrana odzież jest bezpieczna dla malca, warto wybierać ubrania z asortymentów europejskich i polskich sklepów, barwione z użyciem nietoksycznych, atestowanych farb.

Jaki nadruk na ubranie dla dziecka?

Dzieci zupełnie tak jak dorośli także mają swój gust. Na pewnym etapie życia malca możemy zauważyć, że zaczyna on preferować określone kolory odzieży i przygląda się nadrukom, które są na niej umieszczone. Jeśli chcesz, by koszulka lub bluza spodobały się dziecku, wybierz nadruk, który nawiązuje do jego ulubionych aktywności, na przykład bajek lub gier komputerowych. Bogaty wybór dobrej jakości odzieży dziecięcej w szerokiej gamie atrakcyjnych nadruków znajdziesz na stronie https://escobart.pl/ubrania-dzieciece

Jaki krój odzieży dziecięcej jest najlepszy?

Choć z początku mogłoby się tak nie wydawać, dla wielu malców krój odzieży ma niezwykle istotne znaczenie. To właśnie często on jest przyczyną, dla której dziecko z niewiadomych powodów zaczyna odmawiać wkładania określonej części garderoby. Niewygodny, niedopasowany do sylwetki malca krój krępuje ruchy i utrudnia beztroską zabawę. Aby upewnić się, że dziecko czuje się w swojej odzieży komfortowo, na co dzień warto ubierać je w maksymalnie prostą, klasyczną odzież, taką jak T-shirty, bluzy czy dresowe spodnie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE