Na co zwracać uwagę przy zakupie zmywarki?

Na co zwracać uwagę przy zakupie zmywarki?

Zmywarki do naczyń stały się urządzeniem, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennych obowiązków. Urządzenie wydaje się szczególnie potrzebne w domach z dziećmi, a także gdy często zapraszamy gości. Ale jak wybrać najlepszą do naszej kuchni?

Funkcje zmywarki, na które musisz zwrócić uwagę

Posiadanie zmywarki najbardziej doceniają rodziny kilkuosobowe, w których nikt nie przepada za myciem naczyń. Czas, który przeznacza się na umycie starty brudnych talerzy, można spędzić inaczej i dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup tego sprzętu. Wybierając odpowiednią zmywarkę, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z najważniejszych jest jej rozmiar. Mając większą kuchnię, można zdecydować się na szerszą, z kolei w małych pomieszczeniach lepiej postawić urządzenie o szerokości 45 cm. Dobrze jeśli możliwa jest regulacja wysokości, dzięki której dopasuje się jej wysokość tak, aby zmieściła się pod blatem kuchennym.

Wybierając zmywarkę, warto zobaczyć też jakie funkcje posiada urządzenie. Aby zapewnić sobie wygodę użytkowania, zobacz, czy zmywarka posiada oświetlenie wewnętrzne, zdejmowany blat roboczy, opóźnienie startu pracy, automatyczne otwieranie drzwi oraz wyświetlacz elektroniczny. Sprawdź też, jakie programy zmywania ma wybrane urządzenie. Bardzo przydatny jest zarówno program ekstra higieniczny, jak i szybki. Wiele urządzeń ma specjalny program do delikatnych naczyń. Zapewnia on ich bezpieczeństwo, ale i dokładne umycie. Kupując nową zmywarkę, zajrzyj na stronę https://www.sferis.pl/zmywarki-3348 i porównaj funkcję, oferowane przez różnych producentów.

Ważna jest też pojemność zmywarki, która zależy od jej wielkości. Mając taką możliwość, wybierz większy model. Będziesz mieć możliwość umycia dużej ilości naczyń i garnków np. po imprezie lub świętach. W wielu modelach jest opcja połowy załadunku, dzięki której umycie mniejszej ilości talerzy i szklanek na co dzień także nie będzie problemem.

Inne parametry, na które warto zwrócić uwagę, kupując zmywarkę:

  • system mycia sztućców
  • ile kompletów naczyń mieści
  • poziom hałasu
  • klasa energetyczna
  • zużycie wody
  • regulacja wysokości górnego kosza

Zmywarki wolnostojące czy do zabudowy?

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy? Wybór zależy przede wszystkim od Twojego gustu. Planując estetyczne wnętrze, w którym sprzęt AGD nie będzie mocno widoczny, warto ukryć zmywarkę za dopasowanym do pozostałych mebli frontem.

Modele przeznaczone do zabudowy, są węższe, płytsze i niższe od wolnostojących. Nie są to jednak na tyle duże różnice, aby całkowicie je przekreślać. Urządzenie do zabudowy nie musi być umieszczone w szafce, jak np. piekarnik, ale jest wsunięte między szafki, a z przodu zamontowany ma front, dopasowany stylem do pozostałych mebli kuchennych. Dzięki temu przestrzeń wygląda estetycznie, a zmywarka pozostaje całkowicie niewidoczna.

Wolnostojącą zmywarkę także dopasujesz do swojego wnętrza, chowając ją pod blatem, obok dolnych szafek. Ona też może prezentować się elegancko, jednak zawsze pozostanie widoczna dla odwiedzających Cię gości, co może być minusem przy kuchni połączonej z salonem.

Przed kupnem zmywarki weź pod uwagę wymienione wyżej parametry i funkcję, aby jak najlepiej dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Jeśli nie masz pewności, jaki sprzęt będzie odpowiedni, skorzystaj z porady profesjonalistów, którzy pomogą Ci z tym trudnym zadaniem. Dzięki temu już za kilka dni będziesz cieszyć się nowym kuchennym pomocnikiem.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE