Na cmentarzach obowiązuje nakaz noszenia maseczek

Na cmentarzach obowiązuje nakaz noszenia maseczek Fot. Cmentarz Nowy w Radomsku

- Na cmentarzach, niezależnie od strefy, w której się znajdują, obowiązuje nakaz noszenia maseczek - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, ważne jest, aby Polacy wiedzieli o tym, szczególnie w kontekście zbliżającego się Święta Zmarłych.

Minister zdrowia był pytany podczas wtorkowej (6 października) konferencji prasowej, jak będą wyglądały restrykcje w związku z epidemią koronawirusa w trakcie zbliżającego się Święta Zmarłych.

- W tej chwili, jeśli państwo przeanalizujecie bieżące przepisy, dotyczące obostrzeń w tym zakresie, to na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i on jest niezależny od strefy - powiedział szef MZ.

- Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada, będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony też na ten temat rozmawialiśmy z komendantem (głównym policji) i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji - zaznaczył Niedzielski.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko koronawirus województwo łódzkie maski radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE