Na chodnikach i ulicach Radomska jest bardzo ślisko!

Na chodnikach i ulicach Radomska jest bardzo ślisko!

Gołoledź, która powstała po opadach deszczu spowodowała, że rankiem 20 grudnia na chodnikach i ulicach w Radomsku utworzyła się warstwa lodu.

Mieszkańcy, którzy przemieszczają się pieszo, muszą zachować bardzo szczególną ostrożność. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić równowagę i przewrócić się, bo jest naprawdę ślisko.

- Jazda autem czy przejście pieszo w tych to duże wyzwanie. Gdzie są drogowcy i odpowiedzialne służby? Gdzie są piaskarki? - pytają mieszkańcy.

A co w pogodzie?

W Polsce postępować będzie istotna zmiana pogody. W miejsce silnego wyżu, obejmującego Polskę w weekend, ustępującego obecnie na wschód, zacznie nasuwać się rozległy niż znad Atlantyku. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny przynoszący opady marznącego deszczu. Utrzymująca się przez ostatnie dni mroźna, arktyczna masa powietrza od zachodu będzie stopniowo wypierana przez cieplejsze i wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

W kolejnych dniach należy również liczyć się również z utrudnieniami związanymi z opadami marznącymi (uwaga na śliskie nawierzchnie ciągów komunikacyjnych) i postępującą odwilżą. Rekomenduje się zwłaszcza przygotowanie nieprzemakalnej odzieży oraz butów izolujących stopy nie tylko przed zimnem, ale również wilgocią. W wilgotnym i chłodnym środowisku atmosferycznym osobom z dolegliwościami reumatycznymi zaleca się skracanie pobytu na zewnątrz, zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych

Więcej o:
zima ślisko odwilż ślisko radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE