Na budynkach TBS w Radomsku zostaną zawieszone budki lęgowe dla jerzyków

Na budynkach TBS w Radomsku zostaną zawieszone budki lęgowe dla jerzyków Fot. UM Radomsko

Rozpoczął się sezon lęgowy wielu ptaków. Aby ułatwić znalezienie odpowiedniego miejsca na lęg Miasto Radomsko we współpracy z Zespołem Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska przygotowało drewniane budki lęgowe dla niezwykle pożytecznych ptaków – jerzyków. Budki zostaną zwieszone m.in. na budynkach będących w zarządzie Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Miasto zakupiło materiał, a uczniowie „Drzewniaka” wykonali 39 podwójnych oraz potrójnych budek podczas warsztatów. Gotowe domki zostały przekazane spółce TBS.

- Nasza spółka chętnie bierze udział w różnych akcjach wspierających ekologię. Cieszymy się, że tym razem możemy zadbać o jerzyki, które, jak wiemy, przyczyniają się do ograniczenia komarów w mieście. Budki już wkrótce zostaną powieszone na budynkach należących do naszej spółki – mówi wiceprezes spółki TBS, Magdalena Stępień.

- Miasto Radomsko co roku organizuje odkomarzanie chemiczne, ale ważne jest także wsparcie naturalnych metod pozbywania się komarów. Dlatego chcemy pomóc jerzykom w znalezieniu miejsca ich gniazdowania – podkreśla naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, Marzanna Proszowska.

To nie pierwszy raz, kiedy ZSDiOŚ współpracuje z miastem. Ostatnim razem uczniowie „Dzrzewniaka” wykonywali budki lęgowe dla małych ptaków, które zostały zawieszone w parkach oraz na terenie miejskich szkół i przedszkoli.

Urząd Miasta zachęca także wspólnoty mieszkaniowe oraz spółdzielnie do zgłaszania chęci odebrania i zainstalowania budek dla jerzyków na własnych budynkach.

Więcej o:
radomsko tbs radomsko budki lęgowe zsdioś drzewniak radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE