Na A1 będzie sprawdzana wydajność oświetlenia ulicznego. Należy się spodziewać utrudnień

Na A1 będzie sprawdzana wydajność oświetlenia ulicznego. Należy się spodziewać utrudnień Fot. GDDKiA

W związku z koniecznością przeprowadzenia badań fotometrycznych na autostradzie A1 (sprawdzenie wydajności oświetlenia ulicznego), w ciągu dwóch kolejnych nocy - ze środy na czwartek (15/16.02.2023) i z czwartku na piątek (16/17.02.2023) między węzłami Kamieńsk i Radomsko należy się spodziewać utrudnień.

Prace będą prowadzone: na wysokości węzła Radomsko (390 km trasy) na odcinku około 400 metrów na obu jezdniach i przy MOP-ach Stobiecko Szlacheckie Wschód i Stobiecko Szlacheckie Zachód (388 km).

W tym przypadku długość odcinka objętego pomiarami, to ok. 1,2 km i będą one również prowadzone na obu jezdniach. Trzecim punktem pomiarowym będzie MOP Słostowice (378 km trasy), gdzie badania prowadzone będą na długości około 800 metrów na jezdni prowadzącej w kierunku Łodzi. 

- Zarówno pierwszej, jak i drugiej nocy pomiary zaczną się o godzinie 19.00 i zakończą około 2.00. Przy czym pierwszej nocy będą prowadzone na jezdni w kierunku Łodzi, a drugiej, w kierunku Katowic. Prace pomiarowe nie powinny znacząco oddziaływać na płynność ruchu, ale ze względu na porę nocną apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Więcej o:
powiat radomszczański a1 węzeł kamieńsk węzeł radomsko gddkia oświetlenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE