Na 11 piętrze policzą się z cukrzycą

Na 11 piętrze policzą się z cukrzycą

Punktualnie o godzinie 11.00, w niedzielę 28 stycznia w ramach orkiestrowego biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą”, 63 śmiałków podejmie wyzwanie, aby w ciągu godziny zaliczyć jak najwięcej wejść i zejść z 11 piętra wieżowca przy ul. Piastowskiej 14 w Radomsku.

- To zupełnie nowa formuła tego biegu - mówi Sebastian Pierzchalski, prezes Kolarsko Biegowego Klubu Sportowego w Radomsku.

- Do biegu zgłosiło się 63 zawodników. Rekord pokonania biegiem 11 pięter w Polsce wynosi około 1 minuty. Myślę, że u nas najlepszy zawodnik pokona trasę w 3 minuty. W naszym biegu jedna pętla, to będzie wbiegnięcie na ostatnie piętro i zbiegnięcie - wyjaśnia nasz rozmówca. 

- Każdy zawodnik na 11 piętrze otrzyma pamiątkowe serduszko, które będzie upoważniało do odebrania na mecie symbolicznego certyfikatu biegu. Zaznaczam, że to będzie forma rekreacji, a nie rywalizacji. Jednak jak w każdych zawodach adrenalina u każdego zawodnika rośnie i ten duch rywalizacji się też pojawia - mówi Sebastian Pierzchalski.

Kamera portalu Radomsko24.pl będzie towarzyszyć śmiałkom, którzy podejmą to wyzwanie. Reportaż z biegu na naszym portalu i YouTube w środę 31 stycznia.

Organizatorem biegu jest Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy w Radomsku.

Więcej o:
wośp 2024 wośp kbks radomsko kbks biegi biegi radomsko kbks w radomsku biegacze radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE