Muzeum i biblioteka przygotowują się do ponownego otwarcia

Muzeum i biblioteka przygotowują się do ponownego otwarcia

Zgodnie z rozporządzeniem premiera, 4 maja 2020 r. zniesione zostały kolejne obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Oprócz hoteli, czy galerii handlowych otwarte mogą być również niektóre instytucje kulturalne. W przypadku Radomska jest to Muzeum Regionalne oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Z ich usług najprawdopodobniej będzie można korzystać od środy 6 maja.

Wznowienie działalności Muzeum Regionalnego i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku z dniem 4 maja nie jest możliwe, ponieważ placówki muszą się do tego odpowiednio przygotować. Konieczne jest wyposażenie ich w odpowiednie środki ochrony. Wszystkie działania zamierzające do ponownego otwarcia placówek prowadzone są pod nadzorem sanepidu. Dyrektorzy radomszczańskich instytucji kultury przewidują, że ponowne otwarcie obiektów nastąpi w środę 6 maja 2020 r.

Miejska Biblioteka Publiczna

W środę, oprócz głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej, działalność mają wznowić również jej filie. Będzie możliwe oddawanie i wypożyczanie książek oraz audiobooków – oczywiście z zachowaniem zasad sanitarnych. Nie będzie natomiast możliwości korzystania z czasopism w czytelni. Wszystkie osoby odwiedzające bibliotekę oraz jej filie będą zobowiązane do noszenia maseczek ochronnych oraz rękawiczek i zachowania odpowiedniej odległości od siebie. W bibliotece zostanie udostępniony płyn do dezynfekcji rąk. Oddawane książki będą poddawane 14-dniowej kwarantannie.

Muzeum Regionalne oraz Galeria Muzeum Regionalnego

Działalność zarówno Muzeum Regionalnego jak i Galerii Muzeum Regionalnego przywrócona zostanie prawdopodobnie również w środę. Zwiedzać placówkę będzie można tylko indywidualnie, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty.

- Zachowane będą wszystkie środki bezpieczeństwa. Kasa biletowa jest oddzielona od odwiedzających. Udostępniony będzie płyn do dezynfekcji rąk. Pracownicy są wyposażeni w maseczki oraz przyłbice ochronne – wyjaśnia Małgorzata Borek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Muzeum będzie czynne w niedziele w godz. 14.00 – 18.00, natomiast w pozostałe dni w godz. 10.00 – 14.30.

- Zwiedzać będzie można czasowe i stałe ekspozycje. Nie będzie organizowanych koncertów, czy innych wydarzeń takich jak chociażby wernisaże. Do końca wakacji przedłużyliśmy interaktywną ekspozycję „Świat zmysłów”, przygotowaną przez Uniwersytet Jagielloński. Zachęcamy do jej zwiedzania – podkreśla Małgorzata Borek.

Radomszczańskie muzeum nie zrezygnowało z wystawy „ARTRA”, na której zaprezentowana zostanie twórczość radomszczańskich artystów. Nie będzie jednak jej oficjalnego otwarcia.

Więcej o:
radomsko muzeum biblioteka ponowne otwarcie muzeum biblioteka radomsko koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE