Mury pną się do góry, czyli trwa budowa nowego basenu

Mury pną się do góry, czyli trwa budowa nowego basenu Fot. UM Radomsko

Trwa budowa nowego basenu przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku. Zimowa, łagodna aura pozwala na kontynuowanie robót. Obecnie trwają prace m.in. nad zadaszeniem, instalacjami użytkowymi oraz niecką zewnętrzną obiektu.

Postęp prac cieszy radomszczan.

– Nie wiem, jaki będzie efekt końcowy, jednak miło jest popatrzeć jak postępują prace. Mam nadzieję, że obiekt zaspokoi zapotrzebowanie radomszczan na wodne uciechy – usłyszeliśmy od pana Marka. 

Pan Marek, to mieszkaniec bloków znajdujących się przy ulicy św. Jadwigi Królowej. Podczas rozmowy z nami zwrócił uwagę na to, iż niektórym mieszkańcom lokalizacja obiektu nie podoba się.

– Powiem wprost: na początku byłem sceptycznie nastawiony do tej inwestycji. Obecnie moje obawy co do lokalizacji basenu w tym miejscu nie są już tak duże. Wiem jednak, że wielu mieszkańców tej części miasta obawia się nie tyle hałasu, co wzmożonego ruchu zarówno zmotoryzowanego, jak i pieszego – mówi naszej redakcji. 

Nowy kompleks składać będzie się z trzech basenów krytych (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basenu zewnętrznego wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), parku edukacyjnego oraz strefy gościnnej (pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami).

Na realizację inwestycji Urząd Miasta Radomska pozyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 7 362 699,99 zł.

Więcej o:
basen radomsko budowa basenu radomsko nowy basen radomsko mosir radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE