MTB Kamieńsk – sprawdź się na najwyższej górze w centralnej Polsce

MTB Kamieńsk – sprawdź się na najwyższej górze w centralnej Polsce Fot. arch. organizatora

31 lipca Góra Kamieńska stanie się areną zmagań zawodników startujących w MTB Kamieńsk. Uczestnicy do pokonania będą mieli dystans ok. 50 km. Trasa wytyczona została na najwyższej górze w centrum Polski, a suma przewyższeń to +/- 570 m.

- Fajnie, że w końcu po latach na Górę Kamieńską wracają zawody MTB. To dobre miejsce na zdobywanie doświadczenia oraz budowanie formy przed startami na zawodach w górach, zarówno dla początkujących jak i doświadczonych amatorów kolarstwa – mówi Daniel Chądzyński, medalista Mistrzostw Świata Masters w kolarstwie.

- Jako junior w latach 90. kilkukrotnie startowałem w zawodach na Górze Kamieńskiej i z przyjemnością wrócę tu w ostatni weekend lipca, żeby sprawdzić się na najwyższej górze w centrum Polski - dodaje.

Impreza odbędzie się w ramach Ultra Kamieńsk, które organizowane jest od siedmiu lat. Start w MTB Kamieńsk to możliwość sprawdzenia się na górskich trasach w centrum Polski. Podczas rywalziacji nie zabraknie podjazdów, zjazdów, będą odcinki piaszczyste, ale również asfaltowe i szutrowe. W wyścigu obowiązuje limit 100 zawodników.

- Pomysł na zawody mtb podczas weekendu z Ultra Kamieńsk powstał dwa lata temu, impreza miała zadebiutować rok temu, ale plany zmieniła nam pandemia. W tym roku czasu też nie mieliśmy zbyt wiele na przygotowania, ale udało się. Mam nadzieję, że przygotowana przez nas trasa przysporzy wielu pozytywnych emocji startującym – mówi Bartłomiej Sobecki pomysłodawca i organizator MTB Kamieńsk.

Tradycją stało się już, że zawodnicy kończący zmagania w Ultra Kamieńsk na mecie otrzymują pamiątkowe gliniane medale przygotowane przez Warsztat Garncarski rodziny Konopczyńskich, który ma ponad 200 letnią historię.

Organizatorem MTB Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. Impreza odbywa się przy udziale Starostwa Powiatu Radomszczańskiego oraz Gminy Kamieńsk.

Formularz zgłoszeniowy do MTB Kamieńsk dostępny jest na stronie www.ultrakamiensk.pl.

Więcej o:
mtb kamieńsk ultra kamieńsk kamieńsk góra kamieńska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE