Msza św. w setną rocznicę urodzin papieża Polaka

Msza św. w setną rocznicę urodzin papieża Polaka Fot. UM Radomsko

18 maja, mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły. Papież Polak był człowiekiem wielkiej wiary, człowiekiem pokoju i dialogu.

Wprowadził Kościół w nowe tysiąclecie, jego pontyfikat zmienił oblicze świata, przyczynił się do obalenia systemu komunistycznego.

Pamiętamy jego słynne słowa wygłoszone podczas pielgrzymki do Polski w 1979 r.: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!, które dały Polakom nadzieję, odwagę i wiarę. Były impulsem by się organizować, stanowczo upominać o swoje prawa, a w konsekwencji pokojowo dojść do wolności.

W kolegiacie św. Lamberta w Radomsku odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Przybylskiego, podczas której miasto reprezentowali prezydent Jarosław Ferenc oraz wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch.

- Każdy z nas doskonale wie, że dom może się ostać tylko wtedy, gdy  jest zbudowany na porządnych fundamentach. Jeśli komuś się wydaje, że może budować piękny dom, ale bez fundamentów, to musi się liczyć z tym, że nawet najpiękniejszy dom bez silnych fundamentów po prostu się rozwali (…). Mówię o tym, dlatego że tajemnicą życia świętego Jana Pawła II było troszczenie się o fundamenty. On wszystko w swoim życiu budował na solidnych fundamentach. Dlatego jego życie było spełnione, jego posługa była owocna, bo jego życie było postawione na solidnych fundamentach – mówił w homilii ks. bp Andrzej Przybylski.

Papież Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Miasta Radomsko. Akt tytułu honorowego obywatelstwa wręczono papieżowi podczas pielgrzymki radomszczan do Rzymu w listopadzie 2001 roku.

info: UM Radomsko

Więcej o:
rocznica rocznica urodzin papież karol wojtyła jan paweł 2
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE