MRM Radomsko przypomina: zwierzę nie jest zabawką!

MRM Radomsko przypomina: zwierzę nie jest zabawką! Fot. Tranmautritam/Pexels - zdjęcie ilustracyjne

Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia tysiące zwierząt ląduje w schroniskach lub zostaje porzuconych na ulicy. To nietrafione prezenty, których właściciele starają się pozbyć. Aby przeciwstawić się temu procederowi, Młodzieżowa Rada Miejska w Radomsku rozpoczęła kampanię informacyjną na temat porzucania czworonogów, które wcześniej zostały zakupione jako prezenty.

- Młodzieżowa Rada Miasta Radomska z dumą informuje o rozpoczęciu akcji informacyjnej przeciwko nierozważnemu kupowaniu zwierząt jako prezent świąteczny. Apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta. aby święta były wyłącznie źródłem szczęścia i spokoju w gronie kochających osób, a nie cierpienia zwierząt! - piszą radni na oficjalnym profilu MRM Radomsko.

Akcja MRM podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym (od 22 do 24 grudnia) na profilach młodzieżowej rady w mediach społecznościowych będą pojawiały się grafiki i posty uczulające mieszkańców Radomska na ten problem. W drugim, który rozpocznie się na kilka dni przed końcem roku, młodzi radni skoncentrują się natomiast na problematyce związanej z używaniem petard i fajerwerków podczas Sylwestra.

Więcej o:
mrm radomsko młodzież młodzieżowa rada miasta szkoły samorządność święta boże narodzenie zwierzęta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE