MPK ze stratą za 2012 rok

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Radomsku, mimo starań, zakończyło rok 2012 z dużą stratą

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Radomsku, mimo starań, zakończyło rok 2012 z dużą stratą.

Strata netto wynosi aż 1 milion 300 tysięcy złotych. Spółka starała się zmniejszyć stratę bilansową poprzez działalność dodatkową, m.in. wynajem swojego majątku, przewozy komercyjne, sprzedaż reklamy oraz funkcjonowanie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, która przyniosła dochód w wysokości ponad 30 tysięcy złotych.

Kierownictwo MPK tłumaczy stratę dalszym spadkiem przychodów ze sprzedaży biletów oraz rosnącymi kosztami działania. Szansą na podniesienie jakości usług, a co za tym idzie - zysków, jest opracowanie nowego układu sieci komunikacyjnej, w chwili obecnej trwa jego testowanie. Przede wszystkim jednak spowodowane jest to zmianą formy finansowania przez miasto.

Podając za stroną UM: "Zamiast dopłaty do biletów miasto przekazało spółce środki, które powiększyły kapitał rezerwowy przeznaczony na pokrycie straty wynikającej z kosztów leasingu autobusów. Zaznaczyć należy, że zmiana formy finansowania MPK była korzystna finansowo zarówno dla miasta jak i dla spółki."

Na stronie UM podano także iż "Spółka posiada kapitał rezerwowy rzędu 1,6 mln zł i utrzymuje normalną płynność finansową dzięki znacznej poprawie wskaźników ekonomicznych."

Więcej o:
mpk strata autobusy urząd miasta radomska sprawozdanie finanse
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE