Można obserwować jak dzieci pięknieją i rozkwitają

Można obserwować jak dzieci pięknieją i rozkwitają

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku oraz rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie powiatu radomszczańskiego zapraszają wszystkich chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej na Dzień Otwartych Drzwi. Spotkania odbędą się 28 maja o godz. 10 i 12 przy ul. Przedborskiej 39/41 w Radomsku. Chęć udziału należy zgłosić pod numerem telefonu: 44 683 20 06.

Co o pieczy zastępczej mówią osoby, które postanowiły oddać kawałek swojego serca dzieciom, które na to czekały?

O swojej misji, opowiedziały w programie „Staszczyk Niezależnie”, Halina Półrola i Wanda Gawron.

Halina Półrola od 2018 roku pełni funkcję rodziny zastępczej zawodowej dla 3 dzieci, to dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Rodzinę zawodową zastępczą poprzedziła od 2002 roku rodzina zastępcza niezawodowa.

- To nie jest praca, to jest misja która pochłania nas bez reszty. Jesteśmy pewnego rodzaju pogotowiem w każdej dziedzinie życia .Najważniejsze, że tworzymy rodzinę i dzielimy się jak w każdej rodzinie radościami, rozterkami i wspólnie je pokonujemy - opowiada Halina Półrola.

- Dajemy całe swoje serce, bo inaczej nie można, uczymy tej miłości młode istoty, której często w swoich biologicznych rodzinach były pozbawione. Przecież to miłość jest w stanie pokonać wszystkie trudności w życiu – dodaje Wanda Gawron.

Rozmowa z Haliną Półrolą i Wandą Gawron na portalu Radomsko24.pl, w środę 5 maja o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk rodzina zastępcza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE