Można już zdawać na kartę rowerową. Ruszyły egzaminy

Można już zdawać na kartę rowerową. Ruszyły egzaminy Fot. KPP Radomsko

Pandemia koronawirusa spowodowała, że nie można było zdawać egzaminów na kartę rowerową. Dzieci z niecierpliwością czekały na moment, kiedy to będą mogły przystąpić do praktycznych zmagań, by zdobyć wymarzone uprawnienia.

W poniedziałek 14 września na terenie miasteczka ruchu przy ul. Brzeźnickiej, odbyło się praktyczne sprawdzenie wiadomości i umiejętności dla młodzieży jednej z radomszczańskich szkół podstawowych, która ubiegała się o kartę rowerową. Po zdanych testach wiedzy mogła ona przystąpić do jazdy na oznakowanym torze. Pod okiem policjanta radomszczańskiej drogówki młodzież kolejno pokonywała wyznaczoną trasę.

Zanim jednak odbyły się przejazdy egzaminacyjne, młodzi adepci jazdy rowerowej przypomnieli sobie przepisy ruchu drogowego, w tym znaki i sygnały drogowe. Sprawdzone też zostały ich rowery pod kątem sprawności i wyposażenia.

Egzamin praktyczny miał za zadanie sprawdzić kilka istotnych elementów ważnych dla bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. Spośród najważniejszych było upewnienie się o możliwości jazdy i umiejętność sygnalizowania zmian kierunku jazdy, gdyż od tego w dużej mierze zależy, czy kierujący pojazdami dostrzegą na drodze nasz zamiar wykonania manewru. Pod uwagę brane było również sprawne hamowanie i zatrzymanie pojazdu w wyznaczonym miejscu. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin.

Gratulujemy zdobytej wiedzy i umiejętności! Policja przypomina jednak o rozsądnym korzystaniu z dróg, bo tylko to jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo.

Więcej o:
komenda powiatowa policji radomsko karta rowerowa miasteczko ruchu drogowego w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE