Można już korzystać z obiektów rekreacyjnych w Radomsku

Można już korzystać z obiektów rekreacyjnych w Radomsku Fot. MOSiR

- Obiekty rekreacyjne w Radomsku są już dostępne. Prosimy jednak o korzystanie z placów zabaw, stref fitness, street workout z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego – poinformował w komunikacie Urząd Miasta w Radomsku.

Urzędnicy zaznaczają, że na  zabaw nie ma możliwości kontrolowania liczby przebywających na nich osób. Z uwagi na ich specyfikę, nie jest także możliwa dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu.

- W przypadku dużej liczby osób przebywających na terenie placu, prosimy o wybranie innej lokalizacji na wypoczynek i zabawę – podkreślono.

Miasto apeluje do rodziców o odpowiedzialne  zachowanie, które pozwoli na zachowanie zasad bezpieczeństwa zarówno dla ich dzieci, jak i pozostałych. Zaleca się także dezynfekcję rąk dzieci i dorosłych przy wejściu i wyjściu z placu.

- Dodatkowo w trosce o naszych najmłodszych mieszkańców miasta przypominamy o obowiązku zasłaniania twarzy w sytuacji, kiedy nie ma możliwości zachowania 2 metrowego dystansu pomiędzy użytkownikami, przepis ten nie dotyczy dzieci poniżej 4. roku życia – czytamy w komunikacie.

Pod koniec maja na radomszczańskich placach przeprowadzano badania techniczne, wszystkie urządzenia są bezpieczne dla użytkowników.

Więcej o:
mosir obiekty sportowe mosir radomsko koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE