Możliwe opóźnienia przy budowie ścieżki rowerowej na Bartodziejach

Możliwe opóźnienia przy budowie ścieżki rowerowej na Bartodziejach

Trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej na Bartodziejach. Termin wykonania ścieżki upływa 12 grudnia, natomiast 18 listopada do Urzędu Miasta Radomsko wpłynął wniosek wykonawcy o przedłużenie terminu realizacji zadania o kilkanaście dni.

Jak wyjaśnia Karolina Turowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Radomsko, wykonawca złożenie wniosku o przedłużenie terminu zakończenia prac uzasadnił względami proceduralnymi. Póki co urzędnicy nie wiedzą czy aneks do umowy zostanie podpisany, gdyż czekają aż wykonawca przyśle dodatkowe dokumenty.

- Chodzi o przedłużająca się procedurę dotyczącą wyłączenia z produkcji rolnej jednej z działek, przez którą przebiega ścieżka rowerowa. Było niewielkie opóźnienie w wydaniu decyzji na budowę. Nie można upatrywać winy magistratu, ponieważ wykonawca w momencie otrzymania pozwolenia na budowę zapewniał, że ścieżka zostanie wybudowana w terminie – mówi Karolina Turowska.

Przypomnijmy, zakres inwestycji obejmuje wykonanie ścieżki rowerowej o szerokości 3 metrów i nawierzchni z szarej betonowej kostki brukowej wraz z konstrukcją pod nawierzchnię oraz obrzeżem ścieżki. Dodatkowo zainstalowane zostaną też trzy latarnie wraz z zasilającą je linią. Koszt wykonania ścieki wynosi 217 004,00 zł, zaś koszt wykonania dokumentacji projektowej zamknął się w kwocie 14 760,00 zł.

 

Więcej o:
Bartodzieje ścieżka rowerowa urząd miasta
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE