Motocyklowy Rajd Weteranów w Radomsku. Żołnierze odwiedzili groby poległych

Uczestnicy II Ogólnopolskiego Motocyklowego Rajdu Weteranów odwiedzili powiat radomszczański. Uczcili pamięć swoich przyjaciół, poległych w walkach zbrojnych poza granicami kraju.

Na terenie powiatu radomszczańskiego spoczywa 7 żołnierzy, którzy zginęli podczas pełnienia służby.

- Celem rajdu jest oddanie hołdu żołnierzom. Większość osób, których mogiły odwiedzamy, to byli nasi koledzy. Wspólnie z nimi służyliśmy na misjach pokojowych – mówi Marcin Markiewicz, dowódca 91 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zgierzu.

W sumie w całym kraju w rajdzie uczestniczy 1300 żołnierzy. Na terenie województwa łódzkiego jest ich przeszło 20.

- Staramy się zawsze przekazywać idee wolnej Polski. Pamiętamy o żołnierzach, którzy polegli na misjach – podkreśla Bartosz Gawrych z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze gościli m.in. w Muzeum Regionalnym w Radomsku, Zwiedzili dawny miejski areszt oraz spotkali się z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

- Takie spotkania są dla nas bardzo cenną lekcją. To okazja do spotkania z żołnierzami i zgłębienia wiedzy na temat ich pracy – zauważa Jakub Budziałowski, uczeń klasy mundurowej ZSDiOŚ w Radomsku.

Uczestnicy Ogólnopolskiego Motocyklowego Rajdu Weteranów, oprócz wizyty w muzeum, udali się również pod pomnik KWP w Radomsku. Dzień wcześniej odwiedzili Rzejowice, z których pochodzi Stanisław Sojczyński „Warszyc”.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko żołnierze rajd weteranów kwp warszyc
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE