Most w Faliszewie przejdzie gruntowny remont

Most w Faliszewie przejdzie gruntowny remont Fot. arch. starostwa

Powiat Radomszczański przygotowuje się do remontu kolejnego mostu w ciągu dróg powiatowych. Zgodnie z planem przygotowanym już od lutego 2019 – w tym roku modernizowany będzie most w Faliszewie w gm. Przedbórz. Roboty planowane są do końca września.

Na 2018 r. planowany był remont mostu w Faliszewie w gm. Przedbórz. Wniosek o dofinansowanie inwestycji przygotowywany był już pod koniec 2017 r. Jednak ze względu na problemy z pozwoleniem wodno-prawnym (w związku z dotykającym samorządy w całej Polsce brakiem możliwości uzyskania pozwolenia wodno-prawnego z powodu reformy instytucji centralnych i powołanie spółki Wody Polskie) trzeba było wprowadzić do planu korektę – podczas wakacji 2018 wyremontowany został most w Zalesiczkach w gm. Dobryszyce. Koszt inwestycji - ok. 308 tys. zł. Powiat pozyskał na to zadanie dotację: 163 tys. zł z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów.

W 2019 r. przyszedł czas na przebudowę bardzo już wysłużonego mostu w Faliszewie.

Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji także przygotowali urzędnicy radomszczańskiego starostwa, w lutym 2019 r. został on skierowany do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Powiat ubiega się o dotację w wysokości 300 000 zł (koszt inwestycji wstępnie szacowany jest na 600 000 zł. Władze powiatu czekają na oficjalną decyzję o przyznaniu dotacji (Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło telefonicznie, że jest decyzja o przyznaniu środków z rezerwy subwencji ogólnej).

Powiat czeka też na decyzję w sprawie dofinansowania przebudowy odcinka drogi Przedbórz - Piskorzeniec. Wniosek o dofinansowanie tego zadania złożony został w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Na terenie Powiatu Radomszczańskiego jest 31 obiektów mostowych. To już niemal tradycja, że co rok modernizowany jest jeden lub dwa mosty, fundusze pochodzą zwykle w połowie z budżetu powiatu, w połowie z budżetu centralnego. Dzięki temu w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyremontowanych zostało 15 mostów.

Więcej o:
most remont faliszew
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE