MOSiR w Radomsku szuka pieniędzy na modernizację Orlika

MOSiR w Radomsku szuka pieniędzy na modernizację Orlika Fot. nadesłane

Oddany w 2008 roku, jedyny Orlik w Radomsku, lata świetności wydaje się mieć za sobą. Do naszej redakcji co chwilę czytelnicy przysyłają zdjęcia pokazujące uszkodzenia na obiekcie. Ostatnie trafiło do nas w weekend, a widać na nim sporą dziurę w boisku w okolicach pola karnego.

MOSiR jako zarządca obiektu Orlik zlokalizowanego przy ul. Rolnej 65 w Radomsku jakiś czas temu zgłaszał swoje uwagi dotyczące stanu technicznego boiska.

- Oczywiście zły stan nawierzchni boiska spowodowany jest nadmierną eksploatacją oraz czasem, który upłynął od momentu powstania tego obiektu (ponad 10 lat) i żywotnością tego typu nawierzchni. W związku z powyższym zarządca obiektu wystąpił do Urzędu Miasta z prośbą o pozyskanie funduszy na renowację płyty boiska, gdyż MOSiR w budżecie na 2021 rok nie posiada środków na wymianę zniszczonej nawierzchni – usłyszeliśmy w MOSiR.

W marcu Biuro Funduszy Zewnętrznych i Strategii Miasta w Radomsku, złożyło wniosek do Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu o dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Edycja 2021. Nazwa zadania: Modernizacja ogólnodostępnego boiska ORLIK przy ul. Rolnej 65 w Radomsku w celu poprawy jakości użytkowania obiektu.

Więcej o:
mosir radomsko mosir orlik radomsko boisko orlik radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE