„Moniuszkowcy” zbierają pieniądze na tournee na Sycylii

„Moniuszkowcy” zbierają pieniądze na tournee na Sycylii Fot. Towarzystwo Śpiewacze im. S. Moniuszki w Radomsku

W 100-lecie swojej działalności Towarzystwo Śpiewacze im. S. Moniuszki w Radomsku otrzymało zaproszenie do udziału w obchodach Dni Polonii na Sycylii, które odbędą się w dniach 3-7 października 2023 r.

- Chór nasz jako jedyny z Polski został zaproszony do udziału w tym wydarzeniu. Szczególnym wyróżnieniem dla naszego zespołu jest możliwość wykonania koncertu, będącego zwieńczeniem tych obchodów, w Katedrze Św. Agaty w Katanii. Zaplanowane zostały również trzy koncerty plenerowe w miastach wschodniej Sycylii w Taorminie, Syrakuzach i Noto. Zaprezentujemy najpiękniejsze utwory muzyki polskiej, poczynając od muzyki renesansu aż do współczesności. Koncerty nasze skierowane są zarówno do Polonii spragnionej usłyszeć tak bliską im muzykę na obcej ziemi jak i do mieszkańców kraju Belliniego – mówią chórzyści.

Taka wyprawa dla amatorskiego zespołu jest sporym wyzwaniem organizacyjnym i finansowym.

Łączny koszt tournee chóru wynosi 69 300 zł.

Kwota, którą „Moniuszkowcy” już dysponują wynosi 52 tys. 700 zł. Są to głównie środki własne i pochodzące od darczyńców.

- Zrzutkę założyliśmy, ponieważ najtrudniej jest zebrać brakującą sumę potrzebną do sfinansowania tournee. Tournee, które pozwoli zaprezentować muzykę polską w kraju Belliniego, pozwoli nawiązać bliższe kontakty z Polonią a jednocześnie będzie wspaniałym uhonorowaniem 100-letniej działalności artystycznej Towarzystwa – podkreślają „Moniuszkowcy”.

Zbiórka pieniędzy dostępna jest W TYM MIEJSCU.

Więcej o:
radomsko moniuszkowcy radomsko chór zbiórka sycylia tournee 100-lecie moniuszkowców dni polonii
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE