Modułowe domy z Radomska podbijają Europę

Modułowe domy z Radomska podbijają Europę

Od niedawna w Radomsku działa fabryka, z której wyjeżdżają gotowe domy, a nawet całe osiedla. Nowoczesne budynki tworzone w technice modułowej są przyjazne środowisku, szybkie w budowie, łatwe do przetransportowania oraz wykończone "pod klucz".

Diamond Module działa na rynku od 2013 roku. Od lipca 2017 fabryka oraz biuro firmy mieszczą się w Radomsku, przy ul. Sucharskiego 49. O przeniesieniu produkcji do Radomska zadecydowała dobra lokalizacja oraz przede wszystkim: bliskość firm tworzących konstrukcje stalowe, niezbędne do budowy domów.

Technologia modułowa wykorzystywana przez Diamond Module niesie za sobą wiele zalet. 90% “budowy” odbywa się w hali produkcyjnej. Poszczególne moduły są już na etapie powstawania wyposażone w podłogi, elektrykę, ogrzewanie czy meble. Następnie gotowe moduły są transportowane do miejsca docelowego i tam montowane - w kilka lub kilkanaście godzin - w zależności od wielkości inwestycji. Po zakończeniu montażu do domu można się już wprowadzać, a z czasem rozbudowywać go o kolejne moduły.

Budynki modułowe powstają bardzo szybko, a do tego dzięki wykorzystanym rozwiązaniom - są przyjazne środowisku oraz tanie w utrzymaniu.

Diamond Module buduje domy, hotele, budynki socjalne oraz biura. Duża część dotychczasowych inwestycji firmy znajduje się w Niemczech oraz w Austrii.

- Obecnie w naszej fabryce powstaje osiedle domów socjalnych o łącznej powierzchni 4 000 metrów kwadratowych. Już niebawem ukończymy pierwszą część tej inwestycji, a pierwsze gotowe budynki wyjadą do Hamburga przed końcem listopada. W planach mamy natomiast kolejne duże inwestycje zagraniczne - mówi dr inż. Maciej Ginalski, Prezes Zarządu oraz Dyrektor Generalny Diamond Module.

Budynek zbudowany z modułów powstanie również w Radomsku - będzie się w nim mieściło biuro firmy.

Diamond Module zatrudnia w chwili obecnej ponad 80 pracowników, z czego większą część stanowią pracownicy produkcji. Docelowo firma chce stworzyć do 300 miejsc pracy związanych wyłącznie z produkcją. Pracę będą mogli w niej znaleźć stolarze, malarze, elektrycy, hydraulicy, technolodzy produkcji oraz pracownicy ogólnobudowlani.

Więcej o:
inwestcje strefa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE