Modernizacja dróg Powiatu Radomszczańskiego w 2022 r.

Fot. Materiał zlecony

Powiat Radomszczański modernizuje drogi, dba o bezpieczeństwo. Zobacz film promocyjny dotyczący remontów dróg prowadzonych przez Powiat Radomszczański w 2022 roku.

- 2022 rok był bardzo udany jeśli chodzi o inwestycje i remonty prowadzone na powiatowych drogach. Wartość prac sięga 50 milionów złotych, w tym - 36 milionów złotych to kwota, którą pozyskaliśmy ze źródeł zewnętrznych – mówi Beata Pokora, starosta radomszczański.

Jesienią zakończona została przebudowa jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych w Radomsku – ulicy Kościowa. Zmodernizowano ponadkilometrowy odcinek ulicy. Oprócz nowej nawierzchni jezdni i chodników i zatok autobusowych powstała także ścieżka rowerowa. Tarcza skrzyżowania z ul. 11 listopada, w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola, ze względu na bezpieczeństwo została wyniesiona do poziomu chodnika.

- Mimo licznych problemów technicznych, lawinowo rosnącej inflacji, problemów z dostępnością materiałów budowlanych, wywołanej wojną niestabilności gospodarczej, dzięki zaangażowaniu wielu ludzi udało się oddać do użytku bezpieczną i wygodną trasę komunikacyjną zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych – komentuje Beata Pokora, starosta radomszczański.

Nowe nawierzchnie zyska 36 kilometrów dróg powiatowych. Prace trwają.Na 12-kilometrowym odcinku drogi: Przedbórz - Grobla - Taras - Faliszew - granica powiatu roboty są mocno zaawansowane, ułożono już drugą warstwę bitumiczną, utwardzone zostały pobocza. Obecnie trwają prace na drodze relacji Przedbórz - Kawęczyn - Sokola Góra - Trzebce - Perzyny – Kruszyna oraz na drodze odcinku Blok Dobryszyce - Okrajszów – Kietlin.

- Modernizacja tych dróg bardzo ułatwi mieszkańcom naszego powiatu dojazd do siedziby gmin oraz powiatu. Jeśli aura będzie sprzyjać drogowcom całość inwestycji planowanej na lata 2022 i 2023, zakończy się jeszcze w tym roku – mówi Michał Koski z Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Dzięki powiatowym inwestycjom poprawi się także standard ciągu trzech dróg powiatowych.

- Modernizacja obejmuje 9-kilometrowy odcinek dróg łączących ze sobą Gminy Kobiele Wielkie i Gidle a zarazem: drogę powiatową Radomsko – Kobiele Wielkie z drogą z Radomskado Świętej Anny. W pierwszej kolejności wykonywany jest odcinek Kolonia Ojrzeń – Łowicz, który zyska nową nawierzchnię, utwardzone pobocza i odtworzony system przydrożnych rowów, co znacznie poprawi odprowadzanie opadów. Prace na pozostałych odcinkach zakończone zostaną w 2023 roku - mówi Beata Pokora, starosta radomszczański.

Poprawa bezpieczeństwa była także celem przebudowy skrzyżowania ulic Sucharskiego i Poprzecznej w Radomsku. Tarcza skrzyżowania wyniesiona została 9 centymetrów ponad poziom jezdni, dzięki czemu ogranicza prędkość. Wymalowano także wyraźne oznakowanie poziome. Ustawiono nowe znaki ostrzegawcze oraz szeregi biało – czerwonych słupków, które w razie kolizji mają chronić pieszych i okoliczne posesje przed rozpędzonymi autami.

Generalny remont przeszedł most w Zagórzu w gm. Gidle.

- Stan techniczny obiektu był zły. Obiekt trzeba było częściowo rozebrać, wykonać nową płytę i izolację i nawierzchnię, naprawić przyczółki i bariery, umocnić skarpy i stożki nasypowe. Przeprowadzone prace z pewnością poprawiły bezpieczeństwo ruchu kołowego i pieszego – komentuje Ewa Gajzler z Zarządu Powiatu.

To jeszcze nie wszystko, wśród największych planowanych inwestycji jest przebudowa początkowego odcinka ul. Krasickiego, gdzie m. in. u zbiegu ulic Kościuszki i Sierakowskiego powstanie niewielkie rondo. Prace rozpoczną się w listopadzie i potrwają do połowy następnego roku. Wśród zadań mających na celu poprawę stanu dróg jest jeszcze przebudowa drogi powiatowej nr 3915E na odcinku Kol. Przerąb – Krery (koszt szac. 746 936 zł) i przebudowa drogi powiatowej nr 3921E w Radziechowicach Pierwszych i Drugich (koszt szac. 1 800 000 zł, w tym 900 000 zł z Gm. Ładzice).

Więcej o:
[WIDEO] Modernizacja dróg Powiatu Radomszczańskiego w 2022 r. Starostwo Powiatowe w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE