Mobilne Laboratoria Przyszłości zawitały do szkoły w Kietlinie

Mobilne Laboratoria Przyszłości zawitały do szkoły w Kietlinie Fot. UG Radomsko

Mobilne Laboratoria Przyszłości nie zwalniają tempa i odwiedzają kolejne szkoły podstawowe w całej Polsce. W czwartek, 30 listopada zawitały do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie.

Edukatorki - Aneta Bogdan i Monika Andryszek odwiedziły szkołę, aby wesprzeć proces wykorzystania sprzętu, zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Panie przeprowadziły warsztaty z nauczycielami i uczniami z możliwości wykorzystywania nowych technologii.

- Zgłosiliśmy chęć udziału w przedsięwzięciu i zaprosiliśmy edukatorów na pokazowe warsztaty, które pozwolą jeszcze lepiej wykorzystywać pomoce, którymi dysponujemy, dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” – mówi Justyna Broniszewska, dyrektor szkoły w Kietlinie.

– Nowoczesny sprzęt edukacyjno-technologiczny ma być wsparciem w jeszcze lepszym odkrywaniu talentów uczniów, a tym samym wspierać rozwój kompetencji przyszłości – dodaje.

Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem ich uczestników. Uczniowie kietlińskiej szkoły chętnie angażowali się w praktyczne zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D, klocków Korbo, podłogi interaktywnej czy robotów edukacyjnych.

- Oznacza to, że uczniowie i nauczyciele są spragnieni wiedzy, chcą się rozwijać w obszarze nowych technologii, a przede wszystkim dążą do jak najlepszego wykorzystania sprzętów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości – zauważa edukatorka Aneta Bogdan.

Mobilne Laboratoria Przyszłości to projekt realizowany we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki, Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko kietlin szkoła kietlin mobilne laboratoria przyszłości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE