Mobilne badania Truckers Lab, czyli weź swoje zdrowie na warsztat

Mobilne badania Truckers Lab, czyli weź swoje zdrowie na warsztat

Przez dwa dni, 24 i 25 lipca w Porcie Radomsko w specjalnej strefie Trucker Lab można było wykonać bezpłatne badania, takie jak pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi, dokonać analizy składu ciała czy też zasięgnąć konsultacji u dietetyka. Objazdowa kampania badania kierowców zawodowych odbywa się na największych parkingach w Polsce.

Pierwszego dnia przebadało się aż 40 kierowców. Drugiego dnia frekwencja z pewnością będzie wyższa, z uwagi na to, że na godzinę 15 przebadało się już 30 kierowców. A specjalna, mobilna strefa Truckers Lab dostępna była do godziny 19.

Kampania Truckers Lab spowodowana była alarmującymi wynikami „Raportu o stanie odżywienia i sposobu odżywiania przez kierowców zawodowych”, który został przygotowany przez Fundację Truckers Life oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Z raportu wynika, że stan zdrowia kierowców zawodowych z roku na rok znacząco się pogarsza. Analiza danych wykazała, że aż 8 na 10 kierowców cierpi na nadwagę i otyłość, a u ponad 60% stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu we krwi.

Podczas wydarzenia prowadzona była także zbiórka pieniędzy, z której środki przeznaczone zostaną na długą i bardzo kosztowną rehabilitację kierowcy zawodowego, który doznał udaru mózgu w trasie - https://zrzutka.pl/y3bse6

Więcej o:
port radomsko kampania trucker lab w port radomsko trucker lab badania kierowców zawodowych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE