„Młodzież zapobiega pożarom” - turniej wiedzy pożarniczej 27 lutego

„Młodzież zapobiega pożarom” - turniej wiedzy pożarniczej 27 lutego

Miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, odbędą się 27 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Turniej przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych podzielonych na trzy grupy: I grupa - uczniowie szkół podstawowych klas I-VI, II grupa - uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII i III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych. Jego cel to popularyzacja wiedzy i krzewienie postaw w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Prócz zagadnień typowo praktycznych mogą się pojawić również takie dotyczące tradycji i historii straży pożarnych.

Zwycięzca miejskich eliminacji będzie miał możliwość zmierzenia się z rówieśnikami na szczeblu powiatowym, a później do finału centralnego na drodze staną już tylko eliminacje wojewódzkie. Turniej ma 15-letnią tradycję, a jego organizatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Potencjalnych uczestników do turnieju zgłaszać mogą wyłącznie szkoły, które zbiorczą listę uczniów ze swojej placówki powinny przesłać na adres: um@radomsko.pl w terminie do 7 lutego 2020 r.

Więcej o:
radomsko urząd miasta w radomsku turniej pożarniczy miejska bibliotek publiczna w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE