Młodzież z Wozniesieńska z wizytą w Radomsku

Młodzież z Wozniesieńska z wizytą w Radomsku Fot. UM Radomsko

Od 20 sierpnia w Polsce przebywa 40-osobowa grupa młodzieży z partnerskiego miasta Wozniesieńsk, gdzie toczą się działania wojenne. Wizyta dzieci i młodzieży wraz z opiekunami jest odpowiedzią na prośbę, którą skierował mer Wozniesieńska Jewgenij Weliczko.

W związku z prośbą prezydent Jarosław Ferenc zaprosił dzieci na wakacje do Radomska. W organizację pobytu włączyła się poseł Anna Milczanowska oraz sponsorzy.

Pierwsze cztery dni goście z Ukrainy spędzili w Kaliszu, gdzie zwiedzali miasto historycznym autobusem, brali udział w warsztatach kulinarnych, wycieczkach czy korzystali z atrakcji kaliskiego aquaparku.

Od środy (24 sierpnia) do końca miesiąca młodzież wraz z opiekunami gościć będzie w Radomsku. Przygotowano dla nich liczne atrakcje przy współpracy z miejskim instytucjami kultury, sportu i rekreacji. W programie między innymi warsztaty fotograficzne, decoupage, gry i zabawy sportowe czy wycieczka do łódzkiego Orientarium. Przewidziano również czas na wakacyjne plażowanie oraz biwak na świeżym powietrzu.

Podczas letniego wypoczynku nasi ukraińscy sąsiedzi będą mieli okazję nabyć nowe umiejętności językowe, lepiej poznają naszą kulturę. W miłej i spokojnej atmosferze spędzą ostanie dni wakacji, choć na chwilę zapominając o rosyjskiej agresji na ich kraj.

Więcej o:
radomsko wozniesieńsk wizyta młodzież wakacje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE