Młodzież z Radomska na wymianie w Wozniesiensku

Młodzież z Radomska na wymianie w Wozniesiensku Fot. UM Radomsko

Integracja polskiej i ukraińskiej młodzieży trwa nadal. Po tym jak w Radomsku gościła młodzież z Ukrainy, przyszedł czas na odwiedzenie gości w ich rodzinnych stronach. Młodzi radomszczanie pojechali do miast partnerskich, by uczestniczyć m.in. w zajęciach lekcyjnych w szkołach w Wozniesiensku i Jużnoukrainsku.

Młodzież z Ukrainy podczas sierpniowej wizyty w Radomsku uczestniczyła m.in. warsztatach filmowych „Lenia Szkoła Filmowa”. Poznawali również miasto, charakterystyczne budowle, instytucje, parki i ich historie. Wspólnie z młodzieżą polską wykonywali różne zadania o charakterze językowym, historycznym, kulturowym i sprawnościowym.

Teraz młodzi radomszczanie będą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych w ukraińskich szkołach. Za nimi już zwiedzanie pięknej Odessy oraz pobyt nad morzem w Oczakowie.

W tego typu wymianach chodzi przede wszystkim o integrację środowisk lokalnych i szkolnych. Jest to również okazja do poznania miasta i nawiązania sympatycznych znajomości oraz pogłębienia istniejących już więzi.

Więcej o:
wymiana radomsko wymiana ukraina radomsko miasta partnerskie radomsko ukraina radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE