Młodzież z Niemiec w Radomsku

18-osobowa grupa młodzieży z Niemiec przybyła do Radomska w ramach wymiany międzynarodowej

Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku18-osobowa grupa młodzieży z Niemiec przybyła do Radomska w ramach wymiany międzynarodowej.

"Jung und Alt im Dialog" to tytuł wymiany realizowanej przez Radomszczańskie Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej wspólnie z powiatem Offenbach (współpracującym od wielu lat z naszym powiatem).

Wymiana rozpoczęła się już w sierpniu w Offenbach a skończy się w tym miesiącu w Radomsku. Nasz powiat reprezentują uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

Działania w ramach wymiany opierają się na założeniach trwającego obecnie Europejskiego Roku Aktywnej Starości i Solidarności Między Pokoleniami. W związku z tym uczestnicy projektu zapoznają się ze specyfiką życia ludzi starszych w obu krajach, możliwościami spędzania czasu przez nich i podejmowania inicjatyw.

Młodzi Polacy przy okazji wymiany zwiedzili Frankfurt nad Menem, nawiązali nowe znajomości i przede wszystkim podszkolili swoje umiejętności językowe. Z kolei dla Niemców była to także okazja do zwiedzenia Radomska, spotkania z władzami powiatu w dniu 16 października oraz poznania polskiego systemu edukacji. Czekają na nich jeszcze inne atrakcje - wizyta w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo – Stara Wieś", muzeum w Oświęcimiu oraz pobyt w Zakopanem.

Więcej o:
niemcy offenbach wymiana projekt jung und alt im dialog młodzież starostwo powiat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE