Młodzież z "Mechanika" dyskutowała o wyborach

W minionym tygodniu Klub Młodego Samorządowca z "Mechanika" uczestniczył w spotkaniu, którego tematem były wybory parlamentarne zarządzone na 25 października.

W minionym tygodniu Klub Młodego Samorządowca z "Mechanika" uczestniczył w spotkaniu, którego tematem były wybory parlamentarne zarządzone na 25 października.

Spotkanie poprowadziła Anna Pichit, a uczniowie zapoznali się z Kodeksem Wyborczym i poznali zasady i rodzaje  prawa wyborczego.

O spotkaniu przebiegu spotkania dla portalu Radomsko24.pl, mówią opiekunki Klubu Renata Koniarska i Anna Pichit:  w trakcie zajęć młodzi samorządowcy zwrócili uwagę na niską frekwencję w trakcie wyborów i niestety małe zainteresowanie wielu, zwłaszcza młodych Polaków oraz mało atrakcyjne programy wyborcze. Aby naprawić to „niekorzystne” zjawisko padały różne propozycje. Uczniowie stwierdzili, że frekwencję wyborczą z pewnością podniosłoby  głosowanie przez Internet. Mówili również , że programy formacji politycznych nie przekonują  młodych ludzi, nie są adresowane do młodego pokolenia. Po spotkaniu pojawiało się wiele kontrowersyjnych stwierdzeń. Było też takie, które podkreślało dużą apatię polityczną  młodzieży, która krytykuję, a kiedy pojawia się realna szansa na możliwość zmian nie uczestniczy w wyborach. Młodzież bardziej powinna zaangażować się w sprawy swojego kraju i bez wątpienia wypełniać obowiązek uczestnictwa w wyborach. Niestety czasem wygodnictwo, trochę lenistwo, a także obojętność  młodego pokolenia powoduje tak niską frekwencję. Miejmy nadzieję, że zbliżające się wybory parlamentarne będą cieszyć się dużym zaangażowaniem młodzieży.    

                                                                                                                                             

Więcej o:
wybory2015 sejm senat kandydaci
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE