Młodzież z II LO w Radomsku na podium konkursu dla młodzieżowych mikroprzedsiębiorstw

Młodzież z II LO w Radomsku na podium konkursu dla młodzieżowych mikroprzedsiębiorstw Fot. Zaplątani/Instagram

Trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Mikroprzedsiębiorstwo „Produkcik 2021” zajęła mikrofirma założona przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

Już od kilki lat uczniowie klas z rozszerzoną matematyką w II LO mogą wziąć udział w  edukacyjnym programie Młodzieżowych Przedsiębiorstw. W ramach lekcji przedsiębiorczości w praktyce zakładają oni własne firmy działające na terenie szkoły – ich zadaniem jest nie tylko opracowanie produktu i marketingu, ale także dopełnienie wszystkich formalności związanych z prowadzeniem firmy.

Jedno z mikroprzedsiębiorstw działających w II LO zakwalifikowało się do konkursu na najlepsze młodzieżowe firmy organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. To „Zaplątani” – przedsiębiorstwo zajmujące się artystycznym haftem na zamówienie. Tworzy je 8 osób: Zuzia Konopka, Kasia Surmacka, Ania Krawczyk, Faustyna Czapla, Klaudia Dratwińska, Karolina Węgrzyńska, Damian Bus i Wojtek Kolasa, a jego opiekunem jest nauczycielka w II LO, Sylwia Wawrzyniak.

Podczas wczorajszej gali finałowej konkursu „Produkcik 2021” jury przyznało główną nagrodę (Grand Prix) uczniom z ZST nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Drugie miejsce przypadło II LO w Tomaszowie Mazowieckim, a trzecie – radomszczańskiej młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego.

Więcej o:
młodzież II LO szkoła szkoła średnia liceum edukacja przedsiębiorczość
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE