Młodzież z gminy Radomsko wie, jak zapobiegać pożarom

Młodzież z gminy Radomsko wie, jak zapobiegać pożarom Fot. UG Radomsko

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Macieja Rataja w Płoszowie (gmina Radomsko) odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do kolejnego – powiatowego etapu – zakwalifikowali się Szymon Drozdek z PSP w Płoszowie (grupa młodsza) oraz Adam Ścisłowski z PSP w Dziepółci (grupa starsza).

Turniej odbył się 15 marca. Wzięło w nim udział 10 uczniów z następujących szkół: PSP w Płoszowie, PSP w Dziepółci, PSP w Strzałkowie i PSP w Kietlinie.

Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe i zmagali się z pytaniami przygotowanymi dla każdej grupy wiekowej według zróżnicowanego stopnia trudności. Wszyscy odpowiadali na pytania w teście pisemnym.

Najlepsi awansowali do drugiej części konkursu. Była to część ustna, w której musieli odpowiedzieć na pytania zadane przez jury w składzie: kpt. Mateusz Półrola z KP PSP w Radomsku oraz dh Tomasz Wieczorek, komendant gminny.

- Pytania dotyczyły przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej – zauważa kpt. Mateusz Półrola.

– Przysłuchując się części ustnej egzaminu jestem spokojny o narybek do ochotniczych straży. Jesteście młodymi ludźmi, a już posiadacie tak ogromną wiedzę na temat pożarnictwa. Gratuluję Wam – podkreśla Roman Radczyc, wójt gminy Radomsko.

Laureaci I miejsc w każdej z grup będą reprezentować Gminę Radomsko na eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbędą się w kwietniu 2024 r.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz gratulacje od: kapitana Mateusza Półroli, druha Tomasza Wieczorka, wójta Romana Radczyca i dyrektor PSP w Płoszowie Beaty Przygody – Pukacz.

Do konkursu przystąpili następujący uczniowie:

- PSP w Płoszowie: Szymon Drozdek, Maksymilian Aksman, Filip Ostojski, Mateusz Tomicki

- PSP w Kietlinie: Sandra Gągorowska, Anna Jędryszek

- PSP w Strzałkowie: Antoni Hofman, Milena Wieczorek

- PSP w Dziepółci: Borys Lisowski, Adam Ścisłowski

Fundatorem nagród dla uczestników konkursu była Gmina Radomsko. Za organizację konkursu na szczeblu gminnym odpowiadała Anna Gałek, nauczycielka PSP w Płoszowie.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko młodzież zapobiega pożarom szkoła płoszów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE