Młodzicy ZKS Radomsko z medalami na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS

Młodzicy ZKS Radomsko z medalami na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS Fot. ZKS Radomsko

W sobotę 18 czerwca drużyna zapaśników ZKS Radomsko wzięła udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Piotrkowie Trybunalskim.

Turniej jak co roku przyciąga młodych adeptów sportów walki z całej Polski, w tym roku 97 zawodników z 17 klubów zrzeszonych w ramach Ludowych Zespołów Sportowych.

Drużyna ZKS tym razem w ośmioosobowym składzie dzielnie stanęła w szranki w walce o tytuł Mistrza Polski LZS.

Najlepszy z zawodników doszedł do finału i wywalczył srebro, a trzech wywalczyło brązowe medale w dwóch wagach. Drużyna ZKS-u zajęła 6. miejsce drużynowo. Dlatego też turniej wypadł wyjątkowo udanie.

W kat. 35 kg Filip Gonera zajął 5. miejsce
W kat. 38 kg Szymon Haś zajął 7. miejsce
W kat. 41 kg Antoni Staniszewski zajął 2. miejsce, a Iwo Kubanik zajął 3. miejsce
W kat. 62 kg Bartłomiej Bałut zajął 13. miejsce, a Mikołaj Olejnikowski zajął 11. miejsce