Młodzi zapaśnicy na podium w Piotrkowie Trybunalskim

Zapaśnicy z Radomska, wracają z sukcesami po piotrkowskim Ogólnopolskim Turnieju Młodzików

Zapasnicy z Radomska odnieśli sukcesy na  Ogólnopolskim Turnieju Młodzików im. wicemistrza olimpijskiego Piotra Stępnia, wychowanka naszego klubu.

źródło: um radomskoW Piotrkowie na matach zmagało się  140 zawodników w sportowych pojedynkach z całej Polski. ZKS Radomsko reprezentowało sześciu młodych zapaśników.

Brąz wywalczyli Marcin Pupiec w kategorii wagowej 35 kg oraz Adrian Politański w kategorii 73 kg. Obaj dopiero w półfinałach, po zaciętych walkach przegrali ze swoimi rywalami. W końcowej, rocznej klasyfikacji młodzików województwa łódzkiego Adrian zajął pierwsze miejsce. Podobnie jak Marcin Sztanderski, który tym razem w kategorii 59 kilogramów był siódmy. Natomiast Marcin Pupiec był w rocznym rankingu drugi.

W Piotrkowie też można było zobaczyć zmagania Macieja Dorozińskiego – piąty w wadze 53 kg, Dawida Stefaniaka – siódmy w wadze 38 kilogramów oraz Kamila Szewczyka – piętnasty w wadze 47 kilogramów.