Młodzi tenisiści UMLKS Radomsko z prezentem dla prezydenta

Młodzi tenisiści UMLKS Radomsko z prezentem dla prezydenta Fot. W. Bojdo

Władze Radomska spotkały się dziś z utalentowanymi młodymi zawodnikami sekcji tenisa stołowego UMLKS-u Radomsko. Obecni na dzisiejszym spotkaniu Sebastian Musiał i Kacper Cieciura mogą poszczycić się osiągnięciami w ogólnopolskich zawodach.

Tenis stołowy ma w naszym mieście bogatą tradycję. Już w 1946 roku istniała zorganizowana drużyna popularnego ping-ponga w ramach klubu sportowego ZWM Czarni, a na początku lat 50. powstała sekcja tenisa stołowego w Stali Radomsko. Historia najnowsza radomszczańskiego tenisa stołowego rozpoczęła się z rokiem 2005, kiedy to powstał Uczniowski Miejski Ludowy Klub Sportowy (UMLKS) Radomsko. W sekcji tenisa stołowego trenuje obecnie ok. 40 zawodników, a 26 z nich posiada licencję Polskiego Związku Tenisa Stołowego na ten sezon, uprawniającą do startu w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych pod szyldem PZTS.

Męska drużyna UMLKS po sezonie bez jednej nawet porażki wywalczyła awans do II ligi. Na poziomie II ligi swoje mecze odbywa kobieca drużyna sekcji, która ostatni sezon zakończyła na wysokiej, 3. lokacie. Męska drużyna od kilku lat prowadzi również drużynę rezerw, gdzie ogrywają się najmłodsi zawodnicy. W ubiegłym sezonie wywalczyli awans do IV ligi.

To właśnie najmłodsi zawodnicy osiągają największe sukcesy - zawodnicy kategorii żak, młodzik, kadet i junior należą do ścisłej czołówki województwa łódzkiego, niejednokrotnie osiągając awanse do rozgrywek ogólnopolskich.

- Najbardziej zależy nam na młodych zawodnikach i rozwijaniu młodych talentów. Póki jestem prezesem najważniejsze transfery klubowe to będą te spośród naszej młodzieży - mówił prezes klubu i przewodniczący Rady Sportu Wojciech Lenk.

Najbardziej utalentowani zawodnicy - Sebastian Musiał i Kacper Cieciura - spotkali się dziś z prezydentem Jarosławem Ferencem w sali obrad urzędu miasta. Wraz z prezesem klubu Wojciechem Lenkiem wręczyli prezydentowi trykot  drugoligowej drużyny. Prezydent zrewanżował się za ten gest drobnymi upominkami od miasta dla młodych talentów i ich trenera - Jacka Kawki.

Sebastian w czerwcu tego roku w Ostródzie w Mistrzostwach Polski żaków zdobył brązowy medal. Obaj zdobywali medale Mistrzostw Województwa w grze singlowej, deblowej i drużynowo w żakach oraz młodzikach. W zeszłym tygodniu młodzicy Dagmara Pioruńska i Kacper Cieciura wygrali I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny i wraz z Sebastian Musiałem, wysoko klasyfikowanym w rankingu ogólnopolskim, zagrają w Gliwicach Grand Prix Polski młodzików w ten weekend (18-19 września).

Wojciech Lenk zachęca radomszczan do kibicowania w rozgrywkach ligowych tenisa. Jak poinformował, każde spotkanie zespołów tenisowych UMLKS Radomsko rozpocznie się minutą ciszy. W ten sposób klub chce uczcić swojego zawodnika, zmarłego niedawno Mateusza Czaplę.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko umlks radomsko sebastian musiał kacper cieciura tenis stołowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE